نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: مدرک گرایی یا علم آموزی

992
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    تشکر شده 3,828 بار در 1,232 پست
    میزان امتیاز
    12

مدرک گرایی یا علم آموزی

چه چیزی باعث شده که افراد اینهمه به علم اموزی رو بیارن در حالیکه هر سال بر افراد بیکار تحصیلکرده افزوده میشه وقدیما دیپلم هر کاری میکرد ولی الان دکترا وفوق وفوقش آنچنان کارامد نیست

بنظرتون دلیل علم آموزی فقط مدرک گراییه که بشه باهاش مازادحقوق گرفت یا اینکه واقعا علاقه و ...است ؟؟؟
    امضای ایشان

آموخته ام که:خدا عشقست و عشق تنهاخداست!
    آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

آموخته ام: اگر تاکنون به آنچه خواستم نرسیدم،خدا برایم بهترش را درنظر گرفته!

2. کاربران زیر از mahastey بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مدرک گرایی یا علم آموزی

بستگی به سن و جایگاه داره
    معمولا شاغلینه دانشجو برای ترفیع درجه و افزایش حقوق درس میخونن
    و جوانان تازه دیپلم گرفته هم بخاطر اینکه دانشگاه رفتن هم مثل 12 سال درس خوندن ی چیزه عادی و لازمه ی زندگی فعلیشون میدونن
    در بین جوانان امید به اشتغال متناسب با تحصیلات خیلی کمه و همونطور که عرض کردم بیشتر بخاطر عوض شدن ماهیت دانشگاه رفتن بین جامعه هست تا اشتغال یا سواد..
    اغلب پسرها هم برای فرار از خدمت زود هنگام!! ترجیح میدن وارد دانشگاه بشن حتی رشته هایی که علاقه ای هم ندارن

4. کاربران زیر از orbital بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    میزان امتیاز
    12

در بین جوانان امید به اشتغال متناسب با تحصیلات خیلی کمه و همونطور که عرض کردم بیشتر بخاطر عوض شدن ماهیت دانشگاه رفتن بین جامعه هست تا اشتغال یا سواد..
    اغلب پسرها هم برای فرار از خدمت زود هنگام!! ترجیح میدن وارد دانشگاه بشن حتی رشته هایی که علاقه ای هم ندارن[/quote]

ینی فقط برا وقت پر کنی میرن!؟
    امضای ایشان

آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط mahestey نمایش پست ها
    اغلب پسرها هم برای فرار از خدمت زود هنگام!! ترجیح میدن وارد دانشگاه بشن حتی رشته هایی که علاقه ای هم ندارن
    ینی فقط برا وقت پر کنی میرن!؟[/quote]
    بیشتر برای اینکه پرستیژ تحصیلات دانشگاهی رو بگیرن یا از خدمت فرار کنن یا دانشگاه رو یه مسیری میدونن که به هر طریقی باید طی بشه حالا مهم نیست اون رشته متناسب شغل و ایندشون هست یا خیر
    اغلب کسایی که میرن دانشگاه اطلاع دقیقی از رشته و اینده ی شغلیشون ندارن
    درصدی هم هستند که واقعا به درس علاقمندند که اونا جز شاگرد ممتازهای دانشگاه هستن و برای درسشون و مدارج عالیه برنامه دارن

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    میزان امتیاز
    12

اغلب کسایی که میرن دانشگاه اطلاع دقیقی از رشته و اینده ی شغلیشون ندارن
    با این قسمت حرفتون موافقم ولی ممکنه همون شاگرد ممتازیای رو هم که میگید بی اطلاع انتخاب رشته ودانشگاه کنند ولی چون از اول درسخوون بودن تونستن از چیزیکه بقیه میگفتن درست نیست چیز بهتری بسازن
    امضای ایشان

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

کشور ما شده یک بنگاه سود دهی برای یک عده که از این راه پول درمیارن و در اخر یک مدرک چه عرض کنم یک کاغذ پاره دست دانشجو دانشفریب می دهند.

اصلا معنی دانشگاه به کل تغییر کرده!! دانشگاه کسی میره که تشنه علم باشه واسه پیشرفت ولی اکثر جوونا به خصوص خودم می ریم مدرک بگریم شاید اینده شغل داشته باشیم با اون مدرک...

9. کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

خب توی قشر جوون که دیپلم گرفتن یه جورایی الان دیگه فوق دیپلم و لیسانس عینه دیپلم قدیم شده و انگار همه باید داشته باشن و به هیچ چیزی فکر نمی کنن ، شاید فقط اینکه مثلا پدر و مادر و فامیل راضی بشن.
    اما یکم که سن ها می ره بالا اگر کسی داره ادامه تحصیل می ده حتما یه دلیلی داره، بعضی از رشته ها که تا مثلا دکترا یا ارشد توشون نگیری اصلا به دردت نمی خورن ، یه سری از افراد هم بخاطر موقعیت شغلیشون هست که ادامه می دن ، بعضی ها هم بخاطر بیکاری ، مخصوصا خانمها که می گن خوب بیکاریم بریم درسمون رو ادامه بدیم ، اما درصد کسایی که بخاطر علاقه اینکار رو می کنن خیلی پایینه.
    ولی از نظر کلی توی بازار و تجارت فقط تجربه هست که مفیده و من زیاد ندیدم که موفقیت آدمها توی تجارت بسته به مدرکشون باشه.
    به هر حال به نظر من این عیبه سیستم آموزشی ماست ، چون عوض اینکه بیاد و یه سری جزوات و کتابها رو بکنه تو کله جوونا که هیچ کارایی در آینده براشون نداشته باشه ، می تونه بیاد و تو خیلی از رشته های شغلی مدرک بده تا مثلا کسی که تاجر تجربیات دیگران بتونه به صورت عملی ببینه و یاد بگیره ، تا هم صرفه جویی اقتصادی واسه کشور بشه و کشور نخواد تاوان یه اشتباه و چندین بار بده هم اینکه هر کس در شغلش زودتر از گذشتگانش به موفقیت می رسه.
    منم مثل خیلی های دیگه فکر می کنم که تحصیل برای داشتن شغل موفق اصلا لازم نیست باد مغزت خوب کار کنه. همین

11. کاربران زیر از merina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,742 بار در 6,990 پست
    میزان امتیاز
    24

نصف بیشتر اینایی که میرن دانشگاه فقط برای اینکه یه مدرکی داشته باشن حتی اگه به رشته علاقه نداشته باشن حتی اگه از رشته چیزی نفهمن فقططط مدرک بگیرن

دانشگاهمو عوض کردم بعد بهم گفته بودن شاید تشکیل نشه این ترم وای عصبانی بودم یه دختری بهم گفت خب تغییر رشته بده دیگه امپر چسبوندم گفتم مگه من برا مدرک بگیرم میام. که هر رشته ای رسید برم میام که تو رشته ای که میخوام تحصیل کنم فردا ایندمو با همین رشته بسازم چیزی ازش بفهمم

یعنیاااا اووووففف
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

13. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    تشکر شده 358 بار در 251 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط mahestey نمایش پست ها
    چه چیزی باعث شده که افراد اینهمه به علم اموزی رو بیارن در حالیکه هر سال بر افراد بیکار تحصیلکرده افزوده میشه وقدیما دیپلم هر کاری میکرد ولی الان دکترا وفوق وفوقش آنچنان کارامد نیست

بنظرتون دلیل علم آموزی فقط مدرک گراییه که بشه باهاش مازادحقوق گرفت یا اینکه واقعا علاقه و ...است ؟؟؟
    بنظرم اگه واقعا علم آموزی هم درکار باشه زیادم بد نمیتونه بشه در مورد افراد فارغ التحصیل که بیکارند باید بگم علتهای زیادی میتونه باشه یکیش میتونه رشته هایی اومدن که آینده شغلی ندارند یکیش میتونه زیرساختهای آموزشی باشه که نتونه یک شخص ماهر رو به جامعه بده من نظرم به این دومی بیشتره یکی دیگه از دلایلی که باعث بیکاری شده رابطه بجای ضابطه حکمفرما شده و به کار گرفتن یک شخص در کاری که متناسب با رشته و حرفه فرد نیست میتونه باعث این مشکل باشه و به نظرمن99 درصد افراد به این دلیل ادامه تحصیل میدند که به جایگاه شغلی خوب برسند ولی متاسفانه ازون طرف هم با اطلاعات علمی کم وارد جامعه میشن و جایگاه شغلی خوبی هم نخواهند داشت
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

15. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    تشکر شده 358 بار در 251 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط orbital نمایش پست ها
    بستگی به سن و جایگاه داره
    معمولا شاغلینه دانشجو برای ترفیع درجه و افزایش حقوق درس میخونن
    و جوانان تازه دیپلم گرفته هم بخاطر اینکه دانشگاه رفتن هم مثل 12 سال درس خوندن ی چیزه عادی و لازمه ی زندگی فعلیشون میدونن
    همه پسرها عین هم نبستن اتفاقا من اول رفتم خدمت وبعد وارد دانشگاه شدم وبرای کامل کردن حرف شما باید اینطور بگیم که امید به داشتن حتی شغل مناسب جدا از مسئله رشته تحصیلی هم خیلی بین جوانان کمه
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)